Czy warto spędzić Sylwestra w górach?

Sylwester jest bez wątpienia jedną z takich dat, która każdemu z nas kojarzy się dość jednoznacznie – doskonała zabawa, wyjątkowy klimat, stroje, wystawne bale. Bardzo wielu z nas zaczyna jego planowanie już znacznie wcześniej, nawet na kilka Sylwester w górachmiesięcy przed tą wyjątkową nocą; niektórzy czynią nawet bardzo szczególne przygotowania. Niektóre panie spędzają sporo czasu na wybieraniu pięknych sukni. Ponadto już wiele miesięcy wcześniej zaczynają one specjalne diety czy też uczęszczanie na siłownię, chcąc móc cieszyć się tej wyjątkowej nocy faktycznie wyjątkowym wyglądem. W wielu jednak przypadkach świadomie rezygnujemy z całego tego „balowego”, pełnego eleganckich strojów klimatu na rzecz sylwestra w górach. Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, że górska sceneria w zimie ma niesamowity wręcz urok; czas spędzony w takiej okolicy zawsze odznacza się niezapomnianą atmosferą. Wszystko to sprawia, że aktualnie oferty związane z sylwestrem w górach cieszą się ogromną wręcz popularnością; co więcej, korzystają z nich nie tylko Polacy, ale również i ludzie z innych krajów. W górach znajdziemy ponadto sporo profesjonalnych pensjonatów i hoteli, które każdego roku organizują wystawne bale sylwestrowe. Oczywiście, wszystko jest wówczas udekorowane specjalnie na tę okazję, dzięki czemu możemy tam cieszyć się naprawdę wyjątkowym klimatem.

Wyjątkowy sylwester w górach - połącz zabawę ze sportową aktywnością

Decydując się na taki wyjazd możemy oczywiście liczyć na znacznie więcej wrażeń, niż w przypadku jakiejkolwiek standardowej imprezy. W tym wypadku będziemy przede wszystkim cieszyli się wspaniałymi widokami za oknem oraz czy warto spędzić sylwestra w górachwspaniałym nastrojem górskich miasteczek. Oprócz tego jest to doskonała propozycja dla każdego miłośnika różnego rodzaju sportów zimowych; doskonale można to połączyć z wyjazdem na narty. Stoki narciarskie są wówczas specjalnie przygotowane na przyjeżdżających turystów, zatem nie będziemy mieli większych problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie warunków. Dodatkowo zawsze spotkamy tutaj całe mnóstwo ciekawych atrakcji, organizowanych zarówno w pensjonatach, jak i miastach. W okresie zimowym tutejsze dyskoteki i kluby dosłownie tętnią życiem, a na ulicach miast – pomimo niskich temperatur – możemy liczyć na bardzo ciepłą atmosferę. Oczywiście, doskonałą propozycją może być również wybranie się na wycieczkę w góry i zapalenie ogniska w wyznaczonym do tego miejscu; spędzenie swojego czasu w takiej właśnie scenerii jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu takiego noclegu, bowiem ze względu na ich ogromną popularność terminy potrafią być tutaj bardzo napięte.


Planując zabawę sylwestrową w górach kluczowym jest wybranie lokalizacji. Wiele osób stawia na sylwestra w Zakopanem, czemu ciężko się dziwić - Zakopane to zimowa stolica Polski a Tatry uważane są za jedne z najpiękniejszych gór. Jednak warto zwrócić uwagę na inne miasta, które również w zimie wyglądają pięknie a my będziemy mogli się cieszyć mniejszą ilością turystów. Dobrą alternatywą dla Zakopanego jest na przykład sylwester w Szczawnicy.